Sig P210
  Tanıtım amaçlı silahlar hakkında bilgiler

Silah Modelleri
Smith Wesson
Smith Wesson
Beretta
Beretta
Browning
Browning
Colt
Colt
Sigsauer
Sigsauer
Mauser
Mauser
Glock
Glock
Jericho
Jericho
Walter
Walter
Para Ordanance
Para Ord
Ruger
Ruger
Heckler Koch
Hecler Koch

   Silah Modelleri

   Astra    Heckler Koch    Sigsauer
   Beretta    Jericho    Sig P210
   Bernardelli    KahrArms    Star
   Bersa    Zvı Kevın    S&Wesson
   Browning    Kimber    Steyr
   Colt    LLama    Tanfoglio
   Cz    Luger P08    Taurus
   Desert Eagle    Mauser    Unique
   Five Seven    Para Ord.    Walther
   Glock    Ruger    Antika
   Hs Pro.    Sarsılmaz  

Sig P210
1949-2005 yılları arasında üretilen, isviçre malı harika bir makinedir. Single action tetik sistemine, 120 mm. namlu uzunluğuna sahip bu makine pekçok silahseverin gözdesi olarak koleksiyonlarda yerini almıştır. p 210-1 (8’e kadar), p 210-5ls, p 210-6s versiyonları mevcuttur.
Dünyanın en iyi “9 mm para.” tabancalarından biri olan Sig p210 senelerce çeşitli Avrupa birliklerinde görev silahı olarak kullanıldı.  Zamanla değişen stratejiler nedeniyle tamamı dövme çelikten imal edilen bu makina ’70 lerin ortalarından itibaren envanterlerden çıkmıştır. Bundan sonrasında  poligon silahı olarak silah arayanların gözdesi konumuna gelmiştir.
1984’e kadar büyük bir kısmı el yapımı olan bu bebek bu tarihten sonra tamamen cnc ile üretim yapılarak piyasaya sunuldu. En değerli p-210 lar 1984 ve öncesi üretimler olarak kaldı.Uzun nişangah hattı, mükemmel mekaniği, sağlamlığı, çelikten imal edilmiş mükemmel namlu ve iç parçaları bu silaha muhteşem bir atış kararlılığı sağlamaktadır. diğer 9 mm tabancalar için en etkili oldukları mesafe 25 m. iken bu silahla 50 m. den yapılan atışlarda harika bir dağılım elde edilir. yüksek ikinci el fiyatı ve yurtdışından getirilmesinin kanunen çok zahmetli olması nedeniyle koleksiyona katılması ülkemiz şartlarında çok ama çok zordur.