Luger P08
  Tanıtım amaçlı silahlar hakkında bilgiler

Silah Modelleri
Smith Wesson
Smith Wesson
Beretta
Beretta
Browning
Browning
Colt
Colt
Sigsauer
Sigsauer
Mauser
Mauser
Glock
Glock
Jericho
Jericho
Walter
Walter
Para Ordanance
Para Ord
Ruger
Ruger
Heckler Koch
Hecler Koch

   Silah Modelleri

   Astra    Heckler Koch    Sigsauer
   Beretta    Jericho    Sig P210
   Bernardelli    KahrArms    Star
   Bersa    Zvı Kevın    S&Wesson
   Browning    Kimber    Steyr
   Colt    LLama    Tanfoglio
   Cz    Luger P08    Taurus
   Desert Eagle    Mauser    Unique
   Five Seven    Para Ord.    Walther
   Glock    Ruger    Antika
   Hs Pro.    Sarsılmaz  

Luger P08

Luger Alman ordusunun tabanca ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiştir.Farklı tasarımı,dayanıklılığı,menzili ve daha güçlü olmasıyla birlikte Colt 1911 den çok üstün bir tabancadır.Yalnız Alman subayları tarfından değil,Amerikan.Türk ve Fransız subaylarıncada kullanılmıştır.Jarjörü 8 mermi alır.9×19 parabellum kullananların etkili menzili 50 m,7.65×21 parabellum kullananların etkili menzili 40 m dir.

Silahın en önemli özelliği jarjörü ve namlusu değiştirilmek sureti ile aynı mekanizmanın hem 9 mm hemde 7.65 mm fişek atabilmesidir.Bu özelliğn sebebi Alman ordusunun yaptığı anlaşmalar gereği 7.65 mm çapında taşımak zorunda olmasıdır.Bu şekilde üretilerek görünüşte 7.65 mm silah kullanılmış olmuştur.

Ayrıca bu silah için üretilmiş 9mm fişekte kinetik enerj verimliliği açısından grubunda başarılı olmuştur.Bu başarıdan dolayı bu silahdan sonra üretilen tabancalardada bu silahın mermisi olan 9mm fişeği kullanmışlardır. Bu mermiye bu yüzden 9 mm parbellum mermisi denir.

Bu tabancarda 40 cm lik namlularda kullanılabilir.Bu namluya sahip tabancanın kılıfıda tahdadan imal edilmiştir.Bu kılıf dipçik olarak kullanılmaktadır.Kabzayı tutan vida dışında vidası yoktur.Tüm parçalar birbirine geçme olarak tasralanmıştır.Tüm bu parçalar elle ve bir pimvasıtası ile sökülüp takılabilir. Luger p08 bü yüzden bir mühendislik harikasıdır