Glock

   Glock Marka Silah Modelleri

   Glock

Tabanca ve bıçaklarıyla ün yapmış Avusturyalı bir silah üreticisidir.Şirket 1963 yılında Deutsch-Wagram da Gaston GLOCK tarafıdan kurulmuştur.İlk silah modeli glock 17 olup P80 adı altında Avusturya ordusu için geliştirilmiştir. Glock 17 daha sonra pek çok polis örgütünce alınarak beğeni ile kullanılmaktadır.

Glock marka silahlar kullanılan malzeme nedeniyle x-ray cihazlarına gözükmediği, dedektörlerin ötmediği Hayalet silah olarak halk arasında bilinmekte isede bu tamamen yanlış bir bilgidir. GLOCK marka silahların da teknik olarak diğerlerinden bir farkı yoktur ve x-ray cahazlarında gözükür. Silahın alt gövdesi polimerden yapılmıştır.Ayrıca bu polimerin içine çelik karışım uygulanır ve x-ray cihazında gözükür.

Silahın kalan kısmında ve namlusunda ise çelik kullanılmıştır.Polimer alt gövde tenefer kaplı üst kızak sayesinde oldukça sağlam ve ekonomik bir silah olarak üretilmiştir. Glock firması daha sonra bu silahların değişik çap ve ebatta 28  modelini üreterek piyasya sunmuştur. Glock marka silahlar ülkemizede ithal edilerek MKEK tarafından satışa sunulmuştur.

Glock 18 modeli yarı otomatik ve tam otomatik atış özelliğine sahiptir. Glocklar 9mm -380 Auto-45acp-357 sig-40SW-22 cal gibi çaplarda üretilmiştir.Bu silahlara ait değişik kapasitelerde de jarjörler üretilmiştir. Glock tabancalar sağlamlığı ve güvenilirliği bilinir.Silahın tamiri kolay ve ucuzdur. Söküp takması kolaydır.

   Silah Modelleri

   Astra    Heckler Koch    Sigsauer
   Beretta    Jericho    Sig P210
   Bernardelli    KahrArms    Star
   Bersa    Zvı Kevın    S&Wesson
   Browning    Kimber    Steyr
   Colt    LLama    Tanfoglio
   Cz    Luger P08    Taurus
   Desert Eagle    Mauser    Unique
   Five Seven    Para Ord.    Walther
   Glock    Ruger    Antika
   Hs Pro.    Sarsılmaz